Хліб годує тіло, а книга розум

середа, 22 грудня 2021 р.

" Зимова подорож до книжкового дому"


 Ось і прийшли в нашу оселю останні дні 2021 року. А це значить, що до нас вже крокує Новий 2022 рік.

Тож сподіваємось, що Новий рік прибавить нам оптимізму, поліпшить умови життя, додасть міцного здоров'я, завітає в кожну оселю з валізою подарунків та замовить слово на кращу долю для Вкраїни.

Наша бібліотека щиро вітає своїх користувачів та всіх жителів селища з наступним Новим 2022 роком! Будьте щасливі, будьте здорові, успішні, нехай в кожну оселю завітає справжнє диво і зробить так, щоб нам усім кожен день жилося радісно й щасливо.

А ще хочу, щоб ви завітали до нашої бібліотеки, на вас чекає цікава подорож в зимові канікули та новорічні історії на нашій святковій виставці - інсталяції  "Зимова подорож до книжкового дому", яку подарувала вам бібліотекар.



вівторок, 7 грудня 2021 р.

" Ти - людина, значить, маєш права "

 


10 грудня - важлива дата для нас усіх.
В світі відзначається Міжнародний День прав людини.
Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла
 Загальну декларацію прав людини - перший універсальний міжнародний акт з прав людини. Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства.
Цим документом закріплено, що права людини - невід'ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру. В Україні щороку проводиться тиждень права  цього річ із 6 по 10 грудня. В цей період в  нашій бібліотеці користувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися із новинками правового законодавства. На абонементі   оформлено книжкову виставку "Ти  - людина, значить, маєш права " для всіх користувачів бібліотеки.
Бібліотека працює в карантинному режимі, дотримується всіх санітарних та протиепідеміологічних заходів безпеки.






середа, 1 грудня 2021 р.

" Книжковий кастинг"

 Сьогодні завідувачка бібліотекою Анна Трояновська заінтригувала своїх користувачів  досить цікавою виставкою, яка є оригінальним, нестардатним   за своїм зовнішнім виглядом і внутрішнім наповненням, так - як на виставці представлено найпопулярніші книги серед користувачів бібліотеки. 

Шановні користувачі бібліотеки та Борщани!

Після карантинного режиму,

завітайте до нашої бібліотеки! 


четвер, 25 листопада 2021 р.

"Чорна тінь Голодомору"

" Голод... Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 - 1933 роки.Голодомор приніс не лише страждання і мученицьку смерть. Голодомор приніс на українську землю страх, який досі живе серед нас. Лише правда про геноцид українського народу і пам'ять про кожного невинно убієнного може звільнити націю від цього важкого спадку"

До Дня пам'яті жертв голодомору 1932 - 1933 рр., у Борщівській бібліотеці організована виставка - реквієм "Чорна тінь Голодомору", яка розкриває багато сторінок історії багатостраждального українського народу. Центральним експонатом виставки є видання "Голодомори в Україні: Одеська область". Виставку буде презентовано завідувачкою бібліотеки з квітами незабудки - символом пам'яті,  після карантину  для більш широкої аудиторії користувачів.






вівторок, 16 листопада 2021 р.

"Україна - територія гідності та свободи"


 21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності та Свободи.

Невід'ємною традицією сучасних свідомих українців є належне вшанування громадського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували свого життя заради оновлення Української держави.

Саме ці українські народні герої відстояли національні інтереси та європейський вибір України,  визначили цивілізований шлях для майбутніх поколінь. Своєю непохитністю та самопожертвою герої майдану заслужили шану та повагу усіх співгромадян.

З нагоди Дня Гідності та Свободи в нашій бібліотеці обладнано книжкову-ілюстративно виставку-хроніку  "Україна - територія Гідності та Свободи ".

Дорогі, наші користувачі, якщо ви хочете краще дізнатися про героїчні сторінки нещодавніх подій нашої країни, то запрошуємо вас до нашої бібліотеки, після закінчення карантину, або познайомитися на особистому блозі " Бібліомісток селища Борщі " де на вас чекає література даної тематики.





середа, 10 листопада 2021 р.

" Наша мова калинова "

 Уже традиційно у перші дні листопада в нашій бібліотеці проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

До цього свята в бібліотеці діє ілюстративна книжкова виставка "Наша мова калинова", яку підготувала бібліотекар Трояновська Ганна. На виставці представлені художні твори українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про рідну мову. Користувачі бібліотеки зможуть поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона у нас є.





понеділок, 30 серпня 2021 р.

 Пам'ятна дошка нагадує про захисника.

Борщівська громада вшанувала пам'ять полеглого захисника, молодшого сержанта, Віорела Лісника, який загинув у грудні 2014 року від отриманих поранень, виконуючи бойове завдання.

Випускник Борщівської школи - інтернат.

Також вшанували пам'ять нашого земляка Вячеслава Козлан, який помер у січні 2020 року.

Ми пам'ятаємо про них, вірних синів нашої Батьківщини, які воювали за суверенність, незалежність та недоторканість кордонів нашої священної землі.

Завершилося зібрання хвилиною мовчання, покладанням квітів.







середа, 23 червня 2021 р.

Ми пам'ятаємо...

 80 років тому фашистська Німеччина віроломно напала на радянський Союз. Найбільше постраждали за роки окупації українські міста та села.

Немає такої української сім'ї де не було б загиблих під час військових дій. Сьогодні ми схиляємо низько голови у скорботі перед тими, хто відвоював незалежність нашої країни.

З нагоди річниці у Борщівському старостинському окрузі в селі Зелений Кут було покладено квіти до могили загиблих за визволення села.




середа, 14 квітня 2021 р.

" ЧОРНОБИЛЬ - ДОВГИЙ СЛІД ТРАГЕДІЇ "

Чи знаєш ти, світе,

      як сиво ридає полин,

як тяжко, як тужно

     моєму народу болить!...

В історії багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем.

Одна з них - 26 квітня 1986 року.

Та мирна весняна українська ніч була, як зараз усім здається, найтихішою і найтеплішою. І не сповіщала про біду. Ніхто не здогадувався, що ця ніч назавжди відгукнеться болем в серцях мільйонів людей, схвилює міжнародну громадськість. Наша країна вперше зустрілась з такою грізною силою, як ядерна енергія, що вийшла з - під контролю. Це був невидимий ворог, який ламав  людські долі, нищив безжально все річки, ліси. родючі чорноземі - все зазнало страшного руйнування.

Аварія на Чорнобильській АЕС, полум'я її бурхливої пожежі висвітила кожного, хто першим і в числі перших ризикуючи життям, нестримно кинувся до реактора для боротьби з наслідками атомного спалаху. 

В роботі по ліквідації наслідків аварії відгукнулись і наші односельці. Це: 

Панчина Станіслав Миколайович

Нестеренко Валентин Васильович

Школьнік Валентина Дмитрівна

Корна Олександр Дмитрович

Домажирський Михайло Володимирович

Сергеєв Олег Васильович 

Лопушанський Володимир Петрович

Ця трагедія забрала життя багатьох людей. завдала шкоди здоров'ю мільйонам українців, її наслідки ще довго відчуватимуть на собі майбутні покоління.35 років минає з того страшного дня, і з кожним роком все більше усвідомлюються справжні масштаби катастрофи. Все більше людей уражених радіацією, відходить у вічність, а пам'ять щоразу нагадує про ту грізну, страшну аварію. Наші односельчани також увійшли в цей "поминальний" чорний список. Це:

Тишкевич Володимир Йосипович

Дорошенко Сергій Віталійович

Рак Петро Петрович

 Дерябін Володимир Олександрович

Пам'ять про Вас буде вічна, як вічним є щорічне полум'я Чорнобильських поминальних свічок.

Героїзм миті або мить героїзму завжди поступаються місцем буденній роботі. Але ці будні - зовсім незвичайні. Вони також героїчні як і ви, дорогі наші українці та односельці. ризикуючи своїм життям не жаліючи власного життя і здоров'я ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС. І скільки б не пройшло років, скільки б не змінилося поколінь, ми завжди будемо пам'ятати Вас відважних. Спасибі Вам, що відвернули небезпеку від нас.

Події на АЕС всі люди нашої Батьківщини сприйняли як особисте горе. Коли населення Прип'яті опинилося у складній ситуації, коли в екстреному порядку проходила евакуація населення, наше селище. як і багато інших сіл і міст прийняли на постійне місце проживання сім'ї ліквідаторів та переселенців з  Чорнобильської зони це: Школьнік, Жогно, Криконюк, Тишкевич, Брисенюк







Минає невблаганно час. В зоні Чорнобильської АЕС відбуваються позитивні зміни.

26 квітня - день, коли кожна людина повинна поставити перед собою питання: Хто я ? Для чого я живу? Як живу?. Як дію?. Адже сама природа зробила нам застереження: люди не будьте байдужими, жорстокими, безпечними, пам'ятайте, що доля планети, доля всього людства, наше з вами майбутнє у наших руках. Про це нам нагадує книжкова виставка - застереження яка оформлена в нашій бібліотеці "ЧОРНОБИЛЬ - ДОВГИЙ СЛІД ТРАГЕДІЇ". Ви можете прийти до бібліотеки (після карантину) познайомитись з нею в любий зручний для вас час.

 

 

середа, 7 квітня 2021 р.

"Все живе на Землі має одну колиску, ім'я якій природа"


 В квітні є декілька днів,  які вказують людині на персональну відповідальність за майбутнє нашої Землі, навколишнього світу. 

Так 1 квітня - Міжнародний день птахів, 7  квітня - будемо відзначати Всесвітній день здоров'я, 18 квітня - Всесоюзний день довкілля, 22 квітня - Всесвітній День Матері Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, яким наділила нас природа. Це є привід задуматися, чи правильно ми живемо, чи не згубили своє майбутнє та майбутнє наших дітей та  онуків.

Необхідно пам'ятати: людина - лише один із видів живих істот на Землі, якась маленька комашка має не менше право на життя, ніж людина, а може й більше, тому що жодна тварина не завдає стільки шкоди навколишньому середовищу, як це робить людина. Систематично втручаючись у світ живої природи, ми поступово руйнуємо ту гармонію, яка споконвіків існувала між людиною і довкіллям. До Дня довкілля, до Дня птахів а також з метою охорони навколишнього середовища, у нашій бібліотеці для всіх категорій читачів оформлено ілюстративну виставку - застереження під назвою "Природа просить захисту". Дана виставка містить чимало літератури про те, як потрібно берегти, охороняти і збагачувати світ живої природи. Ці знання стануть у пригоді як сучасному, так і майбутнім поколінням читачів, а також усім тим, хто бачить нашу країну сильною, багатою та квітучою державою.

Тож після карантину чекаємо на вас шановні читачі в бібліотеці.


вівторок, 23 березня 2021 р.

"Поезія - це завжди неповторність душі"






 Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО Всесвітній день поезії призначено на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року. Перший всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб - квартира ЮНЕСКО. Організація вважає, що  поезія може стати відповіддю на найважливіші духовні запити людства, але для цього їй потрібно приділити якнайбільше уваги. Саме тому, ми запросили своїх користувачів бібліотеки, щоб познайомити з презентацією книжкової виставки " Поезія - це завжди неповторність душі", та вшанувати її величність поезію, познайомити читачів з найкращими зразками поетичного слова місцевих поетів: Л.Вовк, А.Ковальського, О.Корембліт, Г.Якушева, Л.Шиманської, Н.Крутцевої, М.Нізовцова, Г.Колесова, твір нашої землячки села Борщі Ірини Гронської, яка присвятила своїй бабусі Ользі Корніївні Волощук Герою Соціалістичної праці та інші. Відвідувачі мали можливість дізнатися більше про вірш Лесі Українки "Давня весна", та поетичною збіркою Ліни Костенко "Річке Геракліта".

В нашому селищі є творчі особистості, які вносять часточку своєї душі до скарбнички надбання селища, тож  запрошуємо до бібліотеки Надію Малишенко, заявити про себе та познайомити нас з своїми поетичними рядками.

вівторок, 2 березня 2021 р.

Шевченко - син українського народу


 Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.

Ось і знову на нашу землю прийшла Шевченкова весна. 9 березня виповнюється 207 років з дня народження духовного символа нашої держави. нашого великого сучасника Т.Г.Шевченка.

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула перлини його творчості - "Кобзар". Творчість цього поета можна не любити, можна ставитися до неї із великою любов'ю... У будь якому випадку байдужим вона не залишає нікого.

"Не згасне у віках Шевченкова зоря", саме цій темі у нашій бібліотеці присвячена книжкова виставка - вшанування.

У чому ж феномен нашого великого митця?  Чому твори написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать наші душі і сьогодні?

На ці та інші питання користувачі бібліотеки знайдуть вдало підібраними творами Великого Кобзаря. Запрошуємо усіх шанувальників шевченківського слова на ознайомлення із даною виставкою

середа, 17 лютого 2021 р.

                                                    Міжнародний день  рідної мови

21 лютого традиційно всі бібліотеки України святкують Міжнародний день рідної мови. До календарів це свято ввійшло тільки у 1999 році. В Україні цей день відзначається з 2002 року. Рідна мова - це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків. яка пов'язує людину з її народом, з попередніми поколіннями. Жива мова змінюється постійно, в ній не може бути стерильності, нічого страшного, коли якесь слово вжите неправильно. Головне - щоб мова жила і розвивалася.

В нашій бібліотеці до цього свята оформлена книжкова виставка " До рідного слова торкаюсь душею ". На виставці представлена література з української мови, історії культури спілкування. література з граматики, ділового спілкування. Користувачі з цікавістю знайомляться з представленою літературою.





 

понеділок, 15 лютого 2021 р.

                                                "Талант і мужність Лесі Українки"

З'явившись на рубежі двох століть і двох епох, творчість Лесі Українки стала однієюз вершин української літератури.

Ім'я поетеси овіяне всенародною любов'ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування. Її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці - поезії, драматургії, прозі, літературній критиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.

За життя Леся Українка була відома не лише в Україні, а і за її межами. Нині твори поетеси читають на різних континентах, видаються мовами багатьох народів світу.

Творчість письменниці належить до прогресивної спадщини минулого, яка для кожного нового покоління відкривається новими духовними скарбами, живе у віках, розвивається, даруючи людям мудрість, мужність і красу.

Наша бібліотека запросила всіх користувачів на перегляд та ознайомлення книжкової виставки до 150- річниці Дня народження Лесі Українки, яке відзначається 25 лютого.



понеділок, 8 лютого 2021 р.

 "Афганістан - зіниця болю"

Що ми знаємо про афганську війну? 

Це був збройний конфлікт на території Демократичної республіки Афганістан за участю Радянського Союзу.

Нинішнє покоління мабуть і гадки не мають, що це наші співвітчизники воювали на території цієї далекої країни.

А ще 42 роки тому кожна родина, що випроводжала сина служити у Радянську Армію, з острахом думала: "Тільки б до Афганістану не потрапив".

Тож коли було прийнято рішення (15 лютого 1989 року) про виведення військ з Афганістану, з полегшенням зітхнули мільйони.

Через горнило афганської війни пройшли і наші односельці:

Настасюк Валентин Володимирович

Крушельницький Ігор Миколайович

Пересада Валерій Леонтійович

Їм випав щасливий квиток - їм випало жити.

Також миротворчу місію в різних країнах виконували:

Колошиць Юрій Костянтинович та нині покійний Затика Віталій Степанович

Сьогодні над нашою державою нависла біда. Війна на Сході країни, яку розв'язали вороги, які хочуть розірвати нашу Україну на шматки, але справжні патріоти, такі як ви, ведуть боротьбу за волю, незалежність і єдність нашої держави.

Шановні земляки ми пишаємося вами. прийміть найщиріші вітання, бажаємо Вам здоров'я. щастя, душевного спокою. злагоди та добробуту.