Чи знаєш ти, світе,
як сиво ридає полин,
як тяжко, як тужно
моєму народу болить!...
В історії багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем.
Одна з них - 26 квітня 1986 року.
Та мирна весняна українська ніч була, як зараз усім здається, найтихішою і найтеплішою. І не сповіщала про біду. Ніхто не здогадувався, що ця ніч назавжди відгукнеться болем в серцях мільйонів людей, схвилює міжнародну громадськість. Наша країна вперше зустрілась з такою грізною силою, як ядерна енергія, що вийшла з - під контролю. Це був невидимий ворог, який ламав людські долі, нищив безжально все річки, ліси. родючі чорноземі - все зазнало страшного руйнування.
Аварія на Чорнобильській АЕС, полум'я її бурхливої пожежі висвітила кожного, хто першим і в числі перших ризикуючи життям, нестримно кинувся до реактора для боротьби з наслідками атомного спалаху.
В роботі по ліквідації наслідків аварії відгукнулись і наші односельці. Це:
Панчина Станіслав Миколайович
Нестеренко Валентин Васильович
Школьнік Валентина Дмитрівна
Корна Олександр Дмитрович
Домажирський Михайло Володимирович
Сергеєв Олег Васильович
Лопушанський Володимир Петрович
Ця трагедія забрала життя багатьох людей. завдала шкоди здоров'ю мільйонам українців, її наслідки ще довго відчуватимуть на собі майбутні покоління.35 років минає з того страшного дня, і з кожним роком все більше усвідомлюються справжні масштаби катастрофи. Все більше людей уражених радіацією, відходить у вічність, а пам'ять щоразу нагадує про ту грізну, страшну аварію. Наші односельчани також увійшли в цей "поминальний" чорний список. Це:
Тишкевич Володимир Йосипович
Дорошенко Сергій Віталійович
Рак Петро Петрович
Дерябін Володимир Олександрович
Пам'ять про Вас буде вічна, як вічним є щорічне полум'я Чорнобильських поминальних свічок.
Героїзм миті або мить героїзму завжди поступаються місцем буденній роботі. Але ці будні - зовсім незвичайні. Вони також героїчні як і ви, дорогі наші українці та односельці. ризикуючи своїм життям не жаліючи власного життя і здоров'я ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС. І скільки б не пройшло років, скільки б не змінилося поколінь, ми завжди будемо пам'ятати Вас відважних. Спасибі Вам, що відвернули небезпеку від нас.
Події на АЕС всі люди нашої Батьківщини сприйняли як особисте горе. Коли населення Прип'яті опинилося у складній ситуації, коли в екстреному порядку проходила евакуація населення, наше селище. як і багато інших сіл і міст прийняли на постійне місце проживання сім'ї ліквідаторів та переселенців з Чорнобильської зони це: Школьнік, Жогно, Криконюк, Тишкевич, Брисенюк
Минає невблаганно час. В зоні Чорнобильської АЕС відбуваються позитивні зміни.
26 квітня - день, коли кожна людина повинна поставити перед собою питання: Хто я ? Для чого я живу? Як живу?. Як дію?. Адже сама природа зробила нам застереження: люди не будьте байдужими, жорстокими, безпечними, пам'ятайте, що доля планети, доля всього людства, наше з вами майбутнє у наших руках. Про це нам нагадує книжкова виставка - застереження яка оформлена в нашій бібліотеці "ЧОРНОБИЛЬ - ДОВГИЙ СЛІД ТРАГЕДІЇ". Ви можете прийти до бібліотеки (після карантину) познайомитись з нею в любий зручний для вас час.