І для зими це стрітення -
Кінець всьому. Одвіяла,
Прощатися пора.
Весна з зимою стрілася,
І для весни це стрітення -
Бруньками наливатися
Та силу набирать!
М. Карасьов
Як нестримно летить час, ще зовсім недавно ми тішилися новорічними святами. А вже почався
відлік останнього місяця зими - лютого. Хоча він за за своїм характером найпримхливіший, або, як кажуть у народі, найконозистий. та все ж сонечко вже повертає на весну - поступово день збільшується.
Мудро відмічено у народному прислів'ї :
" Лютневий сніг весною пахне "
Свято " Стрітення " в Україні шанується. Селяни в цей день, як правило, не працюють, і уважно придивляються до погоди, бо " Лютий до Березня в гості приїжджає " щоб " На Стрітення зимі з весною зустрітися ". Вважалося: хто з них в цей день переборе, такою й буде погода до початку березня.
Напередодні свята наша бібліотека з учнями 5 - 6 класів Борщівської НВК № 2 провела народознавчу годину " Зимою весну зустрічаємо "
Учні дізналися про дуже цікаве поетичне свято лютого " Стрітення ", яке відзначається 15 лютого, і чому ж це свято має таку назву ?
Ця зустріч з дітьми була пишна і радісна, діти читали легенди про Зиму та Весну, також відбувся конкурс на кращого знавця стрітенських прикмет.
Мартинович Гліб розповів легенду, а Корабчук Оля та Стаднік Женя знають багато прикмет. - Як на стрітення тепло й сонячно, то весна буде теплою . - Якщо ясна і тиха погода в цей день, буде добрий урожай і роїння бджіл. Ще є така прикмета. _ Якщо в цей день радіють люди, то весь рік буде щасливий.
Тож давайте радіти і пізнавати народну мудрість, бо в ній закладено невмирущість духу нашого, наші надії і сподівання. Тож любіть наш край , наші звичаї, то найбільший скарб.
Немає коментарів:
Дописати коментар